« sierpnia 2007 | Strona główna | października 2007 »

Archiwum września 2007

Risk management

Opublikował Marcin, wtorek, 18 września, 2007 8:14.22

Niepostrzeżenie nabiera się przekonania, że zbyt duży nacisk kładzie się w Europie na minimalizację wszelkiego rodzaju zagrożeń, rozbudowując do absurdów wszelkie możliwe przepisy i regulacje. Na przykład w ruchu drogowym.
Posiadanie czterech (trzech, dwóch - w zależności od pojazdu) kół i silnika, to powinny być warunki wystarczające do uczestnictwa w ruchu drogowym. Z wyposażenia dodatkowego klakson, bez niego trudno przejeżdżać bezpiecznie skrzyżowania. Światła, jeśli już to z przodu, z tyłu są nam niepotrzebne. Potrzebne są być może innym kierowcom, ale to przecież nie nasze zmartwienie. Można również zbudować sobie coś samemu i wyjechać na drogę. Nie wpuszczą być może na płatną autostradę, ale po innych drogach można się poruszać każdym wynalazkiem. Zarejestrowanym, bądź nie. No i jakoś się kręci, wcale nie gorzej niż u nas. Może inaczej, ale nie gorzej ...

Wrak  
Puknij w obrazek!

PS. W blogu będzie teraz chwilowa przerwa, z powodu wyjazdu na urlop

Edytowano : sobota, 24 kwietnia, 2010 20:28.57

Masz motor, jesteś gość

Opublikował Marcin, czwartek, 13 września, 2007 6:50.36

Możesz po pracy dorabiać jako taksówkarz. Zatrzymujesz motor gdziekolwiek, gdzie trafiają się przechodnie i usiłujesz zwrócić na siebie uwagę trąbiąc. Ceny konkurencyjne do komunikacji miejskiej, przy czym co bardziej zdeterminowani motorzyści potrafią zabrać i 2 pasażerów i jeszcze dziecko.
Jedyny problem to konkurencja. Motorów są setki, dorobić pragną prawie wszyscy. W kakafoni trąbienia ciężko na siebie zwrócić uwagę.

 

Edytowano : sobota, 24 kwietnia, 2010 20:29.20

Inne podejście

Opublikował Marcin, środa, 05 września, 2007 0:12.04

Większość korporacji taksówkarkich w Szanghaju zabrania kierowcom plucia podczas wożenia pasażerów, pod groźbą utraty części należności. Pisałem już kiedyś o tym tutaj. Ale znalazła się jedna firma, która do tej sprawy ma zasadniczo inne podejście.

Taxi
Puknij w obrazek!

Otóż zabraniają oni pluć pasażerom. Dodatkowo wymagają by schizofrenicy i osoby pijane jeździły w towarzystwie opiekunów. O karach za złamanie tych zaleceń nie wspomina się.

Edytowano : sobota, 24 kwietnia, 2010 20:33.37

« sierpnia 2007 | Powrot na gore strony | października 2007 »